Features
Specifications
A premium quality, military-style cotton web work belt with an interlocking buckle.
- 2-1/4" wide heavy-duty cotton web.
- Army pistol-type construction.
- Steel interlocking buckle.
- Fits waist sizes 29"- 46".
| Brand | CLC |
|---|---|
| UPC | 084298015014 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 28 End Cap |
| Package Length (in) | 10.00" |
| Package Width (in) | 2.40" |
| Package Height (in) | 1.80" |
| Manufacturer Part Number | C501 |
| Length | 2.5 Inches |
| Width | 0.75 Inches |
| Height | 10.25 Inches |
| Weight | 0.436 Lbs |