Features
Specifications
Our deluxe quality, suede leather nail and tool bag with 2 main pockets and 6 smaller pockets and sleeves to hold a variety of nails, fasteners, and tools, includes two hammer loops.
- Heavy-duty suede leather.
- 2 Main nail and tool pockets.
- 6 Smaller pockets fits pliers, nail sets, pencils, etc.
- Fits belts up to 2-3/4" wide.
- 2 Steel hammer loops.
- May be worn on left or right side.
| Brand | CLC |
|---|---|
| UPC | 084298268236 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 29, Section I5 |
| Package Length (in) | 6.40" |
| Package Width (in) | 6.00" |
| Package Height (in) | 2.60" |
| Manufacturer Part Number | I823X |
| Length | 10.25 Inches |
| Width | 3 Inches |
| Height | 12.5 Inches |
| Weight | 0.968 Lbs |