Features
Specifications
These economy grade, molded rubber kneepads include elastic straps with hook-and-loop fastening, and are durable but best used for periods of limited kneeling.
- Molded rubber for durability.
- Elastic straps with hook and loop fasteners.
- Lightweight and durable.
- One size fits most.
| Brand | CLC |
|---|---|
| UPC | 084298013102 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 29 End Cap |
| Package Length (in) | 11.00" |
| Package Width (in) | 5.60" |
| Package Height (in) | 2.60" |
| Manufacturer Part Number | V310 |
| Length | 6 Inches |
| Width | 2.75 Inches |
| Height | 13 Inches |
| Weight | 1.4 Lbs |