Herschel
Mowers, Mower Conditioners, windrowers High Arch Hold Down Clip
SKU: C450693
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$9.99
Features
Specifications
No matter what type of cutting condition you might encounter, we have a universal knife clip for you. the clip c45-0692 is designed to adapt to virtually any standard cutter bar on mowers, swathers, windrowers and even combines.
- Fits agco-allis mowers, rigid and flex, combine, except hart-carter
- Fits case windrowers using guard number 049239 (herschel pn: g81-0040)
- Fits case-ih and new holland bolted sickles
- Fits field queen mower conditioners and windrowers
- Fits hesston mower conditioners and windrowers
- Fits all john deere combines and mowers
| Brand | Herschel |
|---|---|
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 11, Section W4 |
| Package Length (in) | 4.00" |
| Package Width (in) | 2.40" |
| Package Height (in) | 1.00" |
| Manufacturer Part Number | C45-0693 |
| Type | High Arch |
| Suitable For Use with | Mowers, Mower Conditioners, windrowers |