Intruder
Mechanical Mouse Trap (2-Pack)
SKU: 725237
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$7.29
Features
Specifications
Reusable, sanitary mouse trap. Press to set, squeeze to eject. Features a never-touch design making mouse handling non-existent. Child and pet safe, made with tough non-absorbent molded plastic. Grips mouse tightly and quickly without breaking skin, ensuring no messy blood or odors. Specifically designed grooves hold bait secure to guarantee trap success.
| Brand | Intruder |
|---|---|
| UPC | 093932160003 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 33, Section H3 |
| Package Length (in) | 5.20" |
| Package Width (in) | 5.00" |
| Package Height (in) | 3.00" |
| Manufacturer Part Number | 16112 |
| Pest Type | Mouse |
| Trap Type | Mechanical |
| Reusable | Yes |
| Indoor/Outdoor | Indoor |
| Material | Plastic |
| Pet Resistant | No |