Charlotte Pipe
4 In. x 2 In. Reducing Sanitary PVC Tee
SKU: RT42D
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$24.99
Features
Specifications
PVC Schedule 40 DWV. PVC-DWV (hub x hub x hub).
| Brand | Charlotte Pipe |
|---|---|
| UPC | 611942034758 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 03, Section H3 |
| Package Length (in) | 6.80" |
| Package Width (in) | 6.60" |
| Package Height (in) | 4.80" |
| Fitting Size 1 | 4 In. |
| Fitting Size 2 | 4 In. |
| Fitting Size 3 | 2 In. |
| Connection Type 1 | Hub |
| Connection Type 2 | Hub |
| Connection Type 3 | Hub |
| Material | PVC |
| Schedule | 40 DWV |
| Type | Reducing Sanitary |
| Fitting Type | Tee |