Charlotte Pipe
3 In. x 1-1/2 In. Schedule 40 DWV Reducing PVC Wye
SKU: RY3112D
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$11.49
Features
Specifications
PVC Schedule 40 DWV. PVC-DWV (hub x hub x hub).
| Brand | Charlotte Pipe |
|---|---|
| UPC | 611942036189 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 03, Section H1 |
| Package Length (in) | 7.20" |
| Package Width (in) | 5.80" |
| Package Height (in) | 3.80" |
| Fitting Size 1 | 3 In. |
| Fitting Size 2 | 3 In. |
| Fitting Size 3 | 1-1/2 In. |
| Connection Type 1 | Hub |
| Connection Type 2 | Hub |
| Connection Type 3 | Hub |
| Schedule | 40 DWV |
| Material | PVC |
| Fitting Type | Wye |