Charlotte Pipe
4 In. Hub Schedule 40 DWV PVC Coupling
SKU: C4D
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$6.79
- Buy 25 for $6.11 each and save 10%
Features
Specifications
PVC Schedule 40 DWV. Used for connecting DWV pipe of the same size (hub x hub).
| Brand | Charlotte Pipe |
|---|---|
| UPC | 662671192417 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 03, Section H3 |
| Package Length (in) | 4.40" |
| Package Width (in) | 3.80" |
| Package Height (in) | 4.60" |
| Fitting Size 1 | 4 In. |
| Fitting Size 2 | 4 In. |
| Connection Type 1 | Hub |
| Connection Type 2 | Hub |
| Schedule | 40 |
| Material | PVC |
| Type | DWV (Hub x Hub) |
| Fitting Type | Coupling |