Charlotte Pipe
1-1/2 In. Schedule 40 DWV Cleanout PVC Plug
SKU: P112D
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$1.89
Features
Specifications
PVC Schedule 40 DWV. PVC-DWV. Thread plug with square head for cleanout fitting or tee.
| Brand | Charlotte Pipe |
|---|---|
| UPC | 611942032518 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 04, Section H2 |
| Package Length (in) | 1.60" |
| Package Width (in) | 1.40" |
| Package Height (in) | 0.80" |
| Single Fitting Size | 1-1/2 In. |
| Connection Type | MPT |
| Schedule | 40 DWV |
| Material | PVC |
| Fitting Type | Plug |