Features
Specifications
PVC. 4 In. x 3 In., S & D reducing coupling. Hub x Hub.
| Brand | IPEX |
|---|---|
| UPC | 662671410344 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 02, Section I3 |
| Package Length (in) | 4.50" |
| Package Width (in) | 4.50" |
| Package Height (in) | 4.00" |
| Manufacturer Part Number | 414217BC |
| Fitting Size 1 | 4 In. |
| Fitting Size 2 | 3 In. |
| Connection Type 1 | Hub |
| Connection Type 2 | Hub |
| Material | PVC |
| Type | Sewer & Drain |
| Size | 4 In. x 3 In. |