Features
Specifications
Downloads
IRWIN Tap 14-1 25Mm Plug
- Ideal for auto repair and machinery where metric threads are specified
| Brand | IRWIN |
|---|---|
| UPC | 042526017490 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 20, Section I2 |
| Package Length (in) | 7.20" |
| Package Width (in) | 4.00" |
| Package Height (in) | 0.60" |
| Country of Origin | United States |
| Height | 0.600 in |
| Length | 4.000 in |
| Width | 3.000 in |
| Weight | 0.150 lbs |
| Product Type | TAP |
| Unit Of Measure | Metric |