Features
Specifications
Tap 1/2-14 Npt Pipe.
- 195Zr - Tap 1/2-14 Npt Pipe
- 1X IRWIN Npt Tap, 1/2-14"
| Brand | IRWIN |
|---|---|
| UPC | 081838972042 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 20, Section I1 |
| Package Length (in) | 3.00" |
| Package Width (in) | 1.50" |
| Package Height (in) | 1.50" |
| Manufacturer Part Number | 1905ZR |
| Country of Origin | United States |
| Height | 0.700 in |
| Length | 3.000 in |
| Width | 1.500 in |
| Weight | 0.280 lbs |
| Product Type | TAP |
| Voltage | No Voltage V |
| Unit Of Measure | SAE |