Features
Specifications
Downloads
Tap 3/4"-14Npt Pipe".
- Cuts internal threads in pipes
| Brand | IRWIN |
|---|---|
| UPC | 042526019067 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 20, Section I1 |
| Package Length (in) | 3.60" |
| Package Width (in) | 1.00" |
| Package Height (in) | 1.60" |
| Manufacturer Part Number | 1906ZR |
| Country of Origin | United States |
| Country Of Origin | United States |
| Item Package Dimension | 3.5" L x 1.25" W x 1.25" H |
| Item Package Weight | 3. lb |
| Model Number | 196ZR |
| Height | 1.100 in |
| Length | 4.000 in |
| Width | 2.500 in |
| Weight | 0.486 lbs |
| Product Type | TAP |
| Unit Of Measure | SAE |