Features
Specifications
Downloads
Tap 1"-11 1/2Npt Pipe ".
- 197Zr - Tap 1"-11 1/2Npt Pipe
- Made in the United States
- Threading taps
| Brand | IRWIN |
|---|---|
| UPC | 042526019074 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 20, Section I1 |
| Package Length (in) | 6.80" |
| Package Width (in) | 2.40" |
| Package Height (in) | 1.40" |
| Manufacturer Part Number | 1907ZR |
| Country of Origin | United States |
| Height | 1.400 in |
| Length | 3.800 in |
| Width | 1.400 in |
| Weight | 0.824 lbs |
| Product Type | TAP |
| Unit Of Measure | SAE |