Features
Specifications
Downloads
Tap 1-1/4"-11 1/2Npt Pipe".
- 198Zr - Tap 1-1/4"-11 1/2Npt Pipe
- Made in the United States
- Threading taps
| Brand | IRWIN |
|---|---|
| UPC | 042526019081 |
| Package Length (in) | 4.20" |
| Package Width (in) | 2.20" |
| Package Height (in) | 1.00" |
| Manufacturer Part Number | 1908ZR |
| Country of Origin | United States |
| Height | 2.700 in |
| Length | 5.200 in |
| Width | 2.700 in |
| Weight | 1.371 lbs |
| Product Type | TAP |
| Unit Of Measure | SAE |