Features
Specifications
SuperWeld is a specially formulated cyanoacrylate Super Glue that provides a strong, instant bond in just seconds with no drip or mess. Works on multiple and hard to bond surfaces. Great for tight spaces. Bonds in seconds. Applications include metal, glass, wood, ceramics, rubber, vinyl, leather, cloth and most plastics.
| Brand | J-B WELD |
|---|---|
| UPC | 043425331069 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 27, Section D3 |
| Package Length (in) | 1.20" |
| Package Width (in) | 4.50" |
| Package Height (in) | 8.80" |
| Manufacturer Part Number | 33106 |
| Container Size | 0.2 Oz. |
| Type | Brush-On |
| Set Time | 60 Sec. |
| Paintable/Stainable | Paintable |
| Interior/Exterior | Interior/Exterior |