Jackson Wire Welded Wire Fence, 24 in H, 1/2 x 1 in Mesh, 16 Gauge, Galvanized
SKU: W12124
| Location: Aisle 34, Section X1
$3.99
/ FT
/ FT
114 FT In stock
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
- Buy 100 FT for $2.00 each and save 50%
Features
Specifications
Hot galvanized before welding. No sharp edges or projections. Use for any type of cage or fence, multiple uses around the home or farm. Can be used in concrete.
- Galvanized before welding
| UPC | 712654971109 |
|---|---|
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 34, Section X1 |
| Package Length (in) | 14.00" |
| Package Width (in) | 14.00" |
| Package Height (in) | 24.00" |
| Finish | Galvanized |
| Height | 24.0 in |
| Length | 100 in |
| Material Gauge | 16 |
| Mesh Size | 1/2 x 1 in |
| Brand | Jackson Wire |