12 01 25 29 Poultry Hex Netting, 50 ft L, 36 in W, 20 Gauge, Hexagonal Mesh, 1 in Mesh, Galvanized
SKU: WC136X50
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$74.99
Features
Specifications
1 in hexagonal, black vinyl coated for great durability. Flexible yet strong. Rust-resistant. Use in commercial applications, such as chicken houses, also for farm, home, lawn and garden projects.
- Galvanized before vinyl coating
| UPC | 712654960578 |
|---|---|
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 34, Section T3 |
| Package Length (in) | 9.00" |
| Package Width (in) | 9.00" |
| Package Height (in) | 36.00" |
| Color | Black |
| Finish | Galvanized |
| Length | 50 in |
| Material Gauge | 20 |
| Mesh Shape | Hexagonal |
| Mesh Size | 1 in |
| Width | 36 in |