Features
Specifications
Lock Nut, 1/4-20, UNC, Grade 2 Grade, Steel, Zinc Plated
| UPC | 082893601014 |
|---|---|
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 16, Section C4 |
| Package Length (in) | 0.50" |
| Package Width (in) | 0.50" |
| Package Height (in) | 0.25" |
| Thread Size | 1/4-20 |
| Thread Type | UNC |
| Grade | Grade 2 |
| Material | Steel |
| Finish | Zinc Plated |