Jandorf
60131 Lamp Kit, Brass
SKU: J60131
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$13.99
Features
Specifications
Create a lamp or repair an existing one. 8 ft SPT-1 lamp cord (18 ga) with polarized plug, push-through socket rated for 660 W, 250V. Lock nut and lamp nipple.
| Brand | Jandorf |
|---|---|
| UPC | 740265601313 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 07, Section D4 |
| Package Length (in) | 1.40" |
| Package Width (in) | 4.80" |
| Package Height (in) | 4.80" |
| Manufacturer Part Number | 60131 |
| Finish | Brass |
| Includes | (1) 8 ft SPT-1 Lamp Cord (18 ga) with Polarized Plug (1) Push-Through Socket (1) Lamp Nipple (1) Check Ring (3) 3 Sizes of Bottle Adapters (1) Locknut |
| Specifications | 660 W 250 V Socket White Cord |