Jandorf
60132 Lamp Kit, Brass, Polished Harp
SKU: J60132
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$14.99
Features
Specifications
Create a lamp or repair an existing one. 8 ft SPT-1 lamp cord (18 ga) with polarized plug, push-through socket rated for 660 W, 250V. Lock nut and lamp nipple.
| Brand | Jandorf |
|---|---|
| UPC | 740265601320 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 07, Section D4 |
| Package Length (in) | 1.40" |
| Package Width (in) | 4.40" |
| Package Height (in) | 4.40" |
| Manufacturer Part Number | 60132 |
| Dimensions | 8 ft L x 10 in |
| Finish | Polished Harp |
| Includes | (1) 8 ft SPT-1 Lamp Cord (18 ga) with Polarized Plug (1) Push-Through Socket (1) Lamp Nipple (1) Coupling and (1) Locknut (1) 10 in Lamp Harp (1) 1 in Finial 1/4-27 Thread |
| Material | Brass |
| Specifications | 660 W 250 V Socket Brown Cord |