Westinghouse
6 Ft. 18 Ga. White Replacement Lamp Cord with Switch
SKU: J60138
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$9.99
Features
Specifications
Snap-in pigtail socket cord set with switch. Candelabra base socket snaps into 1-inch hole. Cord length: 6-feet. White UL (Underwriter's Laboratories) listed.
| Brand | Westinghouse |
|---|---|
| UPC | 740265601382 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 07, Section D4 |
| Package Length (in) | 5.80" |
| Package Width (in) | 1.80" |
| Package Height (in) | 1.00" |
| Manufacturer Part Number | 60138 |
| Cord Length | 6 Ft. |
| Cable Size | 18 |
| Color | White |
| Base Type | Candlebra Base Socket |
| Blade Type | Snap in Socket |
| Cord Type | SPT-1 |