Jandorf
60140 Lamp Check Ring Assortment, Brass, For: 1/8 in IP Lamp Nipples
SKU: J60140
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$5.79
Features
Specifications
Decorative highlight to cover opening. Contains 12 assorted check rings for 1/8 in IP lamp nipples.
| Brand | Jandorf |
|---|---|
| UPC | 740265601405 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 07, Section D4 |
| Package Length (in) | 3.80" |
| Package Width (in) | 1.60" |
| Package Height (in) | 0.60" |
| Manufacturer Part Number | 60140 |
| Finish | Brass |
| Includes | 5/8 in 3/4 in 7/8 in 1 in 1-1/4 in 1-3/8 in 1-1/2 in 1-3/4 in Check Rings |
| Specifications | 1/8 IP Slip Thread |
| Suitable for | 1/8 in IP Lamp Nipples |