Jandorf
60161 Lamp Nipple Assortment, Specifications: 1/4 IP Thread, Zinc
SKU: J60161
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$3.69
Features
Specifications
For repairing or making lighting fixtures and lamps.
| Brand | Jandorf |
|---|---|
| UPC | 740265601610 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 07, Section D3 |
| Package Length (in) | 3.60" |
| Package Width (in) | 1.60" |
| Package Height (in) | 0.60" |
| Manufacturer Part Number | 60161 |
| Finish | Zinc |
| Includes | (1) 3/4 in 1/4 IP (1) 1-1/2 in 1/4 IP (1) 2 in 1/4 IP Lamp Nipple |
| Specifications | 1/4 IP Thread |