Jandorf
60206 Loop Crossbar Kit, Screw Collar, Brass
SKU: J60206
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$6.79
Features
Specifications
Crossbar for mounting light fixtures.
| Brand | Jandorf |
|---|---|
| UPC | 740265602068 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 07, Section D3 |
| Package Length (in) | 5.60" |
| Package Width (in) | 2.60" |
| Package Height (in) | 1.00" |
| Manufacturer Part Number | 60206 |
| Dimensions | 4 in L |
| Finish | Brass |
| Includes | (1) 4 in Flat Crossbar (1) Screw Collar Loop (1) 1/4 in IP Locknut (1) 3/8 in IP Locknut (1) 1/4 x 3/8 in IP Hickey (1) 1/4 x 1-1/2 in Nipple (2) 8-32 x 1/2 in Mounting Screws |
| Type | Screw Collar |