Jandorf
60213 Canopy Kit, Ceiling, Traditional, Bronze, For: Outlet Box and Hang Ceiling Fixture
SKU: J60213
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$9.49
Features
Specifications
Used to cover the outlet box and hang ceiling fixture. 5 in.
| Brand | Jandorf |
|---|---|
| UPC | 740265602136 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 07, Section D3 |
| Package Length (in) | 1.40" |
| Package Width (in) | 5.80" |
| Package Height (in) | 5.80" |
| Manufacturer Part Number | 60213 |
| Dimensions | 1-1/16 in |
| Finish | Bronze |
| Includes | (1) 5 in Canopy (1) 1 in Loop 1/8 IP (1) 1/8 IP Locknut (1) 1/8 IP Lock Washer (2) 8-32 x 1 in Mounting Screws (2) 8-32 x 1/2 in Mounting Screws (1) Offset Crossbar and (2) 8-32 Cap Nuts |
| Suitable for | Outlet Box and Hang Ceiling Fixture |
| Type | Ceiling Traditional |