Jandorf
60221 Glass Shade Holder, 3-1/4 in Dimensions
SKU: J60221
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$12.99
Features
Specifications
Provides overhead lighting and supports glass shade. Includes one glass shade holder with 18AWG pre-wired 6 in insulated leads, ground wire and insulation - brass finish, one 4 in offset crossbar, two 8-32 x 1/2 in mounting screws, two 8-32 x 2 in mounting screws, one grounding screw and three knurled screws, brass finish. Rated 250 V for use with 60 W lamp maximum.
| Brand | Jandorf |
|---|---|
| UPC | 740265602211 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 07, Section D3 |
| Package Length (in) | 7.80" |
| Package Width (in) | 5.80" |
| Package Height (in) | 3.20" |
| Manufacturer Part Number | 60221 |
| Dimensions | 3-1/4 in |
| Finish | Brass |
| Includes | (1) 4 in Offset Crossbar (2) 8-32 x 1/2 in Mounting Screws (2) 8-32 x 2 in Mounting Screws Grounding Screw and (3) Knurled Screws |