Jandorf
60223 Twin-Cluster Ceiling Fixture Kit
SKU: J60223
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$12.49
Features
Specifications
Provides overhead lighting and supports reflector glass. Includes the canopy, two-bulb cluster socket with 18 AWG pre-wired 8 in insulated leads, rated 250 V for use with 2 light bulbs, 50 W maximum, 4 in offset crossbar, two 8-32 x 1/2 in mounting screws, two 1/8 IP rubber washers and a lock-up cap with brass finish.
| Brand | Jandorf |
|---|---|
| UPC | 740265602235 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 07, Section D3 |
| Package Length (in) | 7.80" |
| Package Width (in) | 5.40" |
| Package Height (in) | 3.00" |
| Manufacturer Part Number | 60223 |
| Finish | Brass |
| Includes | (1) Canopy (1) Two-Bulb Cluster Socket With 18AWG Pre-Wired 8-in Insulated Leads Rated 250V For Use With 2 Light Bulbs 50 W Maximum (1) 4 in Offset Crossbar (2) 8-32 x 1/2 in Mounting Screws (2) 1/8 IP Rubber Washers (1) Lock-Up Cap Brass Finish |