Jandorf
60250 Cap Nut, Canopy Ball, Brass, For: Light Fixtures
SKU: J60250
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$3.69
Features
Specifications
Secures canopy or blank up to crossbar. 8/32 thread, 3/8 in Dia solid brass.
| Brand | Jandorf |
|---|---|
| UPC | 740265602501 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 07, Section D3 |
| Package Length (in) | 3.00" |
| Package Width (in) | 2.80" |
| Package Height (in) | 0.20" |
| Manufacturer Part Number | 60250 |
| Dimensions | 3/8 in Dia |
| Material | Brass |
| Specifications | 8-32 Thread |
| Suitable for | Light Fixtures |
| Type | Canopy Ball |