Jandorf
60306 Pull Chain Switch, 250 V, 3 A, Black
SKU: J60306
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$8.99
Features
Specifications
Jandorf Pull Chain Switch, 250 V, 3 A, Action: On/Off, Actuator Type: Pull Chain, Temperature Rating: 122 deg F, Black
| Brand | Jandorf |
|---|---|
| UPC | 740265603065 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 07, Section D4 |
| Package Length (in) | 3.40" |
| Package Width (in) | 2.60" |
| Package Height (in) | 0.80" |
| Manufacturer Part Number | 60306 |
| Action | On/Off |
| Actuator Type | Pull Chain |
| Color | Black |
| Current Rating | 3 A |
| Temperature Rating | 122 deg F |
| Voltage Rating | 250 V |