Jandorf
Jandorf 60784 Ring Terminal, 6 AWG Wire, 1/4 in Stud, Nylon Insulation, Copper Contact, Blue
SKU: J60784
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$5.49
Features
Specifications
Jandorf Ring Terminal, 6 AWG Wire, Nylon Insulation, Copper Contact, Tin Contact Coating, 1/4 in Stud, Blue
| Brand | Jandorf |
|---|---|
| UPC | 740265607841 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 08, Section D6 |
| Package Length (in) | 1.20" |
| Package Width (in) | 1.20" |
| Package Height (in) | 4.00" |
| Manufacturer Part Number | 60784 |
| Color | Blue |
| Contact Coating | Tin |
| Contact Material | Copper |
| Insulation Material | Nylon |
| Stud Size | 1/4 in |
| Wire Size | 6 AWG |