Features
Specifications
Downloads
F4 Fluted T-Hole, 6mm-1.0x 1-3/4
| Brand | MIDWEST FASTENER |
|---|---|
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 16 End Cap |
| Package Length (in) | 0.05" |
| Package Width (in) | 0.02" |
| Package Height (in) | 0.01" |
| Manufacturer Part Number | 78181 |
| Class | MR |
| Sub Class | SP |
| Size | 6mm-1.0x 1-3/4 |
| Head Style | Pan |
| Thread Type | Coarse |
| Material | Steel |
| Finish | Zinc/Black Plastic |