Features
Specifications
Downloads
Triang Thrd Knob, 7/8 x 1-1/4
| Brand | MIDWEST FASTENER |
|---|---|
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 16 End Cap |
| Package Length (in) | 0.03" |
| Package Width (in) | 0.03" |
| Package Height (in) | 0.01" |
| Manufacturer Part Number | 77964 |
| Class | MR |
| Sub Class | EP |
| Size | 7/8 x 1-1/4 |
| Thread Type | Fine |
| Material | Heat Resistant Plastic |
| Finish | Black |