Features
Specifications
Downloads
Male Knurld Knob, 8-32 x 5/8
| Brand | MIDWEST FASTENER |
|---|---|
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 16 End Cap |
| Package Length (in) | 0.04" |
| Package Width (in) | 0.03" |
| Package Height (in) | 0.01" |
| Manufacturer Part Number | 78122 |
| Class | MR |
| Sub Class | SP |
| Size | 8-32 x 5/8 |
| Thread Type | Coarse |
| Material | Steel |
| Finish | Zinc/Black Plastic |