Features
Specifications
Fits Kozy-World gas wall heaters: Model No. KWN211, KWP212, KWN391, KWP392, KWN521, KWP522, KWN149, KWP150, KWD258, KWD378, KWD215, KWD325, KWD525. Improves heat distribution for better whole room heating. Simple installation. Requires 110/120V power supply.
| Brand | KozyWorld |
|---|---|
| UPC | 013204261276 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 03 End Cap |
| Package Length (in) | 6.50" |
| Package Width (in) | 6.00" |
| Package Height (in) | 6.00" |
| Model Compatibility | Various |
| Voltage | 110/120 |
| BTU Rating | 15,000 |