Ken-Tool
35620 T9520 9/16 in Width x 20 in Length Economy Passenger 4-Way Lug Wrench
SKU: KT35620
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$29.99
Features
Specifications
Ken-Tool offers the world's largest selection of quality lug wrenches, available in sizes to fit all your tire changing needs - SAE and Metric. These wrenches have fully welded centers which stand up to everyday use. 3/4 in SAE is also 19 mm.
- Socket Sizes: 3/4 in, 13/16 in, 7/8 in, 17 mm
| Brand | Ken-Tool |
|---|---|
| UPC | 703382356207 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 13, Section N2 |
| Package Length (in) | 14.00" |
| Package Width (in) | 14.80" |
| Package Height (in) | 0.80" |
| Type | Economy Passenger 4-Way |
| Model | T9520 |
| Material | Iron |
| Dimensions | 9/16 in Width x 20 in Length |
| Application | Type |