Ken-Tool
35690 25 in Length Steel SAE 4-Way Standard Lug Wrench
SKU: KT35690
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$52.99
Features
Specifications
Standard Lug Wrench, 4-Way, Welded, Light Truck, 25 in Length, Steel, SAE Measurement Type, 3/4 in Stock, 7/8 in Deep Well x 15/16 in x 1 x 1-1/16 in Socket
- Welded center construction for strength and durability
- Premium grade, special bar quality steel for extra strength
| Brand | Ken-Tool |
|---|---|
| UPC | 703382356900 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 13, Section N2 |
| Package Length (in) | 17.60" |
| Package Width (in) | 18.40" |
| Package Height (in) | 1.60" |
| Type | 4-Way, Welded, Light Truck |
| Size | 25 in Length |
| Material | Steel |
| Measurement Type | SAE |
| Stock Size | 3/4 in |
| Socket Size | 7/8 in Deep Well x 15/16 in x 1 x 1-1/16 in |
| Application | Type |