Ken-Tool
32120 T20 Iron 11/16 in Width x 24 in Length Curved Tire Mount/Demount Spoon
SKU: KT32120
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$37.99
Features
Specifications
These tools are designed for fast and efficient tire changing. Use the 18″ and 24″ spoons to mount or demount passenger car, motorcycle, ATV, and light truck tires. The 30″ spoons provide enough strength and leverage to work on large truck, bus, off-road vehicle, tractor, and aircraft tires.
| Brand | Ken-Tool |
|---|---|
| UPC | 703382321205 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 13, Section N2 |
| Package Length (in) | 1.40" |
| Package Width (in) | 23.60" |
| Package Height (in) | 0.40" |
| Type | Curved |
| Model | T20 |
| Material | Iron |
| Dimensions | 11/16 in Width x 24 in Length |
| Application | Type |