Features
Specifications
L090 LOVEJOY COUPLING 1"
- LoveJoy L-Type Jaw Coupler
- High-Grade Sintered Bronze
- Oil, Grease,,Dirt & Moisture Resistant
| Brand | Lovejoy |
|---|---|
| UPC | 685144312969 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 10, Section W2 |
| Package Length (in) | 1.20" |
| Package Width (in) | 0.60" |
| Package Height (in) | 1.60" |
| Manufacturer Part Number | 68514431296 |
| Type | Jaw Type Coupler |
| Size | L090 |
| Inner_diameter | 1" |
| Outer_diameter | 2.11" |
| Overall_length | 2.15" |