Features
Specifications
8" Metal Galvanized Metal Thermometer
- Measures temperature (°F)
- Mount indoors or outdoors
- Hang from long screw or nail with built in key hole
- Galvanized metal housing
- Weather resistant
- 8.00" diameter x 1.85" deep
| Brand | La Crosse Technology |
|---|---|
| UPC | 757456086354 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 33, Section D3 |
| Package Length (in) | 8.60" |
| Package Width (in) | 8.00" |
| Package Height (in) | 1.80" |
| Manufacturer Part Number | 104-2822 |
| Labeled for Prop 65 | Yes |
| Temperature range | -40°F to 120°F |