Features
Specifications
10" Wall Clock - Black
- 10" round case
- Acrylic lens and metal hands
- +/- one second per day movement
- Quartz movement
- 10.00" diameter x 1.00" deep
| Brand | La Crosse Technology |
|---|---|
| UPC | 047404252031 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 34, Section A1 |
| Package Length (in) | 10.60" |
| Package Width (in) | 10.40" |
| Package Height (in) | 1.80" |
| Manufacturer Part Number | 25203 |
| Labeled for Prop 65 | Yes |
| Power requirements | 1 "AA" alkaline battery (not included) |