Features
Specifications
Analog quartz movement. Black plastic case with glass lens and metal hands. Requires 1 AA battery (not included). 14" diameter x 2" D.
| Brand | La Crosse Technology |
|---|---|
| UPC | 047404255094 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 33, Section A2 |
| Package Length (in) | 14.80" |
| Package Width (in) | 14.40" |
| Package Height (in) | 2.00" |
| Manufacturer Part Number | 25509 |
| Display Type | Analog |
| Depth (In.) | 2 |
| Diameter (In.) | Frame: 14/Face: 12 |
| Color | Frame: Black/Face: White |
| Frame Material | Plastic |
| Power Source | AA |
| Battery Included | No |