Features
Specifications
Lag Screw Eye Bolt, Shoulder Pattern, 1/2 in Shank Size, 3-1/4 in Shank Length, 2200 lb, Galvanized
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 15, Section H5 |
|---|---|
| Package Length (in) | 4.20" |
| Package Width (in) | 1.40" |
| Package Height (in) | 0.20" |
| Type | Shoulder Pattern |
| Shank Size | 1/2 in |
| Shank Length | 3-1/4 in |
| Load Capacity | 2200 lb |
| Finish | Galvanized |