Features
Specifications
Lag Screw Eye Bolt, Shoulder Pattern, 3/4 in Shank Size, 4-1/2 in Shank Length, 5200 lb, Galvanized
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 15, Section H5 |
|---|---|
| Package Length (in) | 6.60" |
| Package Width (in) | 2.20" |
| Package Height (in) | 0.20" |
| Type | Shoulder Pattern |
| Shank Size | 3/4 in |
| Shank Length | 4-1/2 in |
| Load Capacity | 5200 lb |
| Finish | Galvanized |