Features
Specifications
Lag Screw Eye Bolt, Shoulder Pattern, 3/8 in Shank Size, 2-1/2 in Shank Length, 1200 lb, Galvanized
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 15, Section H5 |
|---|---|
| Package Length (in) | 3.20" |
| Package Width (in) | 1.40" |
| Package Height (in) | 0.20" |
| Type | Shoulder Pattern |
| Shank Size | 3/8 in |
| Shank Length | 2-1/2 in |
| Load Capacity | 1200 lb |
| Finish | Galvanized |