Features
Specifications
Lag Screw, Hex Head Type, 1/2 in, 3-1/2 in Overall Length, Grade 18-8 Grade, Stainless Steel
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 17, Section C6 |
|---|---|
| Package Length (in) | 3.80" |
| Package Width (in) | 0.60" |
| Package Height (in) | 0.20" |
| Head Type | Hex |
| Thread Size | 1/2 in |
| Overall Length | 3-1/2 in |
| Grade | Grade 18-8 |
| Material | Stainless Steel |