Features
Specifications
Lag Screw, Hex Head Type, 3/8 in, 2-1/2 in Overall Length, Grade 2 Grade, Low Carbon Steel, Hot Dipped Galvanized, 9/16 in Drive Size, Rockwell B70 - B100 Hardness, Gimlet Point Type
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 17, Section D8 |
|---|---|
| Head Type | Hex |
| Thread Size | 3/8 in |
| Overall Length | 2-1/2 in |
| Grade | Grade 2 |
| Material | Low Carbon Steel |
| Finish | Hot Dipped Galvanized |
| Drive Size | 9/16 in |
| Hardness | Rockwell B70 - B100 |
| Point Type | Gimlet |