Features
Specifications
Ceiling Eye Hook Lag-Screw, 1/4 in Drive, Hex Drive, 3 in Overall Length, 1/4 in Shank, Hex Shank, Steel, 1 Piece
| Brand | EAZYPOWER |
|---|---|
| UPC | 083771356934 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 16, Section D4 |
| Package Length (in) | 0.60" |
| Package Width (in) | 1.60" |
| Package Height (in) | 1.60" |
| Manufacturer Part Number | 35693 |
| Drive Size | 1/4 in |
| Drive Type | Hex |
| Overall Length | 3 in |
| Shank Type | 1/4 in |
| Shank Size | Hex |
| Material | Steel |
| Number of Pieces | 1 |