Features
Specifications
This dryer vent hood is composed entirely of aluminum which means it will not warp or crack. Includes backdraft damper.
| Brand | Dundas Jafine |
|---|---|
| UPC | 060672130306 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 05, Section C6 |
| Package Length (in) | 4.00" |
| Package Width (in) | 2.80" |
| Package Height (in) | 2.80" |
| Size | 4 In. |
| Material | Aluminum |
| Faceplate | 6 In. W. x 6-1/4 In. H. |