Alan Water Systems
14 W 4-Pin Single Ended 7-LWT-UV007 UV Lamp
SKU: GPH287T5L4
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$69.99
Features
Specifications
UV Lamp, 14 W, 4-Pin Single Ended Lamp Base, 7-LWT-UV007
| Brand | Alan Water Systems |
|---|---|
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 07, Section I5 |
| Package Length (in) | 1.20" |
| Package Width (in) | 1.60" |
| Package Height (in) | 1.60" |
| Manufacturer Part Number | 05-1366 |
| Power Rating | 14 W |
| Lamp Base | 4-Pin Single Ended |
| For Use with | 7-LWT-UV007 |